Exkluzivně v PRESTON Capital: Investiční příležitost v Emirátech s výnosem 8 %

12. ledna 2022

Developerská společnost PRESTON Development FZE, součást skupiny PRESTON Capital, upisuje dluhopisy v hodnotě 25 milionů Kč, pomocí kterých financuje výstavbu hotelového komplexu ve Spojených arabských emirátech. Jedná se o zajištěné korporátní dluhopisy s pevnou úrokovou sazbou 8 % p. a.

 

BRNO / RAS AL KHAIMAH - Hotelový komplex Sun Beach Hotel Resort vznikne na uměle vytvořeném ostrově Al Marjan. Ten se nachází v turisticky nejatraktivnějším emirátu Ras Al Khaimah. PRESTON Capital má výhradní zastoupení pro distribuci finančních produktů a investic pro financování projektu. Rovněž je exkluzivním prodejcem hotelových apartmánů koncovým klientům na území střední Evropy. Partnerem projektu je developerská společnost PRESTON Development FZE. Výstavba bude zahájena ve 2. kvartálu 2022.

Zajištěné dluhopisy s pevnou úrokovou sazbou 8 % p. a.

Celkový rozpočet na výstavbu je stanoven na 40 milionů USD. Pro získání dostatečné ekvity pro lokální banku PRESTON Capital upisuje v první fázi v rámci skupiny dluhopisy v hodnotě 25 milionů Kč, a to prostřednictvím společnosti PRESTON Development. Část výstavby je v průběhu financována také z prodeje apartmánů koncovým investorům.

PRESTON Capital investuje prostředky v rámci holdingu, protože vlastní mimo jiné i zahraniční developerskou společnost. Ta je již vlastníkem pozemku v hodnotě 8,45 milionů USD. Všechny dokumenty týkající se koupě pozemku od master developera Al Marjan lze investorům transparentně doložit.

PRESTON Capital přináší do Evropy exkluzivní investiční příležitost. Ve smyslu prodeje korporátních dluhopisů se jedná o zajištěné dluhopisy s pevnou úrokovou sazbou 8 % p. a. Ve smyslu prodeje apartmánů se jedná o minimální výnos 6-8 % p. a. pro investora jako majitele nemovitosti. Cena apartmánu začíná na 350 tisících USD.

Apartmány pod značkou prestižního hotelového řetězce

Investorům projekt nabízí hned několik výhod. V první řadě se jedná o výnos, který je vyšší než v případě investice stejné částky do nemovitosti v České republice. Roční výnos za pronájem bytu se zde pohybuje v rozmezí 1–2 %. Dalším benefitem je zaštítění apartmánu silným hotelovým operátorem. V průběhu roku ho bude využívat k pronájmu turistům, takže investorovi odpadnou veškeré starosti s provozem.

Samozřejmostí je zápis investora jako majitele apartmánu v katastru nemovitostí, možnost využívat apartmán pro vlastní potřebu 2 týdny v roce a s tím spojený nárok na získání residentury.

Poznejte Sun Beach Hotel Resort na vlastní oči

PRESTON Capital nabízí vybraným investorům cestu do Dubaje na vlastní náklady. Na místě je seznámí s projektovou dokumentací, architektem a mohou se podívat přímo na pozemek v průběhu výstavby.

Člen skupiny PRESTON Capital a.s.